Haber

Almanya’nın ünlü alışveriş merkezi iflasını duyurdu: Wagner devraldı

Almanya’nın başkenti Berlin’de bulunan dünyaca ünlü alışveriş merkezi KaDeWe (Kaufhaus des Westens) iflas ilan etti. 1907 yılında kurulan KaDeWe’nin yanı sıra aynı adı taşıyan kümeye bağlı Münih’teki Oberpollinder ve Hamburg’daki Alsterhaus da iflas ilan etti. Yüksek kiraları karşılayamayacaklarını açıklayan şirket, kiraların ‘sürdürülebilir, karlı operasyonları’ neredeyse imkansız hale getirdiğini belirtti.

‘SENATO ÇÖZÜM BULMAK İÇİN ÇALIŞACAK’

İflas ilanının ardından konuşan Berlin Eyaleti Başbakanı Kai Wegner, konuyu Senato’ya taşıyacağını açıkladı. Wagner, KaDeWe’nin iflas başvurusu ve Signa Holding’in iflasının ardından tüm büyük mağazaların kendilerini ne kadar zor bir durumda bulduğunu açıklayarak, “Berlin Senatosu, Berlin’in en ünlü alışveriş merkezi için bir çözüm bulmaya ve mümkün olduğu kadar çok işi korumaya çalışacak” dedi. “Bu ne bulduklarını gösteriyor” dedi.

900 KİŞİ İSTİHDAM EDİLİYOR

Şirketin kendi verilerine göre Berlin’deki KaDeWe’de yaklaşık 900 kişi çalışıyor. Ayrıca Alsterhaus’ta yaklaşık 200, Oberpollinger’de yaklaşık 300 ve Berlin’deki şirket merkezinde de 300 civarında çalışan bulunmaktadır. (DIŞ HABER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu