Haber

Erdal Beşikçioğlu mazbatasını Nazım’ın dizeleriyle aldı: Bir belediye düşünüyoruz…

31 Mart seçimlerinde CHP listesinden aday olan ve oyların yüzde 56,62’sini alarak seçimi kazanan ve Etimesgut Belediye Başkanı olan Erdal Beşikçioğlu mazbatasını alarak görevine başladı.

Etimesgut Belediye Başkan Vekili Cemal Satılmış’tan görevi devralan Erdal Beşikçioğlu teşekkür etti.

‘KOLTUK UÇARAK GELİYOR’

Devir teslim töreni için makam masasından kaldırılan makam koltuğu Beşkiçioğlu’nun ilk fotoğraflarını çektirmesi için omuzlar üzerinde elden ele taşınınca Erdal Beşikçioğlu, “Koltuk uçarak geliyor” diye şakalaştı.

Beşikçioğlu, “İnsanın gurur duymaması mümkün değil. Umarım biz de bu makamın olgunluğunu layıkıyla yerine getirir, ayrıştırmadan hep beraber görevimizi yerine getiririz” dedi.

‘DAHA GÜZEL YARINLAR İÇİN YÜRÜYECEĞİZ’

Devir teslim töreninin ardından konuşan Beşikçioğlu, “Çok heyecan verici bir durum. Yaklaşık 90 gündür bu ilçenin her bir sokağında, her mahallesinde vatandaşlarımızla sohbet ettik, kendimizi tanıttık. Onlar da böyle bir takdirle onurlandırdılar bizi. Şunu bilsinler ki artık onlarla beraber mutlu olan, onlar için endişe eden bir başkanları var. Bundan sonra kol kola beraber daha güzel yarınlar için yürüyeceğiz” dedi.

Mazbatasını alan Beşikçioğlu, daha sonra belediye binası önünde yapılan törene katıldı.

‘BİR BELEDİYE DÜŞÜNÜYORUZ, BİR AĞAÇ GİBİ TEK VE HÜR…’

Otobüs üzerinden seçmenlerine seslenen Beşikçioğlu yaptığı kısa konuşmada kendisine verilen oylar için helallik istedi. Beşikçioğlu ardından Nazım’ın dizelerine gönderme yaparak “Bir belediye düşünüyoruz ki, bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesine…” dedi.

Beşikçioğlu’nın ardından konuşan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Seçimi bu kadar yüksek bir oyla almak en büyük onurum olacak. Buradan verilecek mesaj şudur: Gerçek belediyeciliğin ne olduğunu Ankara halkı gayet güzel anlatmış, bunu anlamayanlara cevabı da güzel bir şekilde vermiştir. Sizin paranızı çarçur etmeden en güzel biçimde çalışacağız” dedi.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu