Haber

Erdoğan hakkında suç duyurusunda bulunmaya gitti, tutuklandı

Mersin’de esnaf olarak çalışan Oktay Avcı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın miting meydanlarını izlediği görüntülerle ilgili olarak Mersin Adliyesi’ne giderek, katıldığı bir programda montaj olduğunu itiraf etti.

Cumhuriyet gazetesinden Abidin Yağmur’un haberine göre adliye önünde basın açıklaması yapmak isteyen Oktay Avcu’ya polis izin vermedi. Avcı, basın açıklaması yapamadan adliyeye girdi ve suç duyurusu için dilekçesini savcılığa sundu.

Avcı dilekçeyi teslim ettikten sonra savcılığın talimatıyla polis tarafından gözaltına alınarak Mersin Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

‘VURATÇI OLARAK BİLGİLERİNİZE SUNUYORUM’

Oktay Avcı’nın Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı’na sunduğu dilekçede şu ifadelere yer verildi:

“Basın ve televizyon aracılığıyla AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik yalan beyanlarda bulunmak, sahte montaj görüntüleriyle halkı kin ve provokasyona tahrik etmek. Ötekileştirmek, karşılıksız vaatlerle halkı kandırmak, faiz indirdim diyerek halkı kandırmak ve özel bankalara tefecilik zihniyetinden halkı soymak, 500 bin diyerek şahısları hak ve hürriyetlerinden mahrum etmek. genç girişimciye lira teşvik kredisi ve her aileden bir kişi bahanesiyle başvuranların engellenmesi. Hayallerini çalmak. Bir Türk vatandaşı olarak suçlarından yargılandığını ve gerekli işlemin yapıldığını bildirmek isterim.”

Daha önce AK Parti hükümetinin ekonomi politikalarını protesto eden Avcu, gözaltına alındı ​​ve hakkında Cumhurbaşkanı’na hakaretten dava açıldı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu