Ekonomi

Hizbullah: Batı’nın iki devletli çözüm iddiaları sadece göze hitap ediyor

Hizbullah’ın Lübnan’daki Genel Sekreter Yardımcısı Naim Kasim, Batılı ülkelerin İsrail-Filistin meselesinde iki devletli çözümün savunucusu oldukları yönündeki iddialarının göz boyamadan başka bir şey olmadığını belirtti.

Hizbullah’tan yapılan açıklamaya göre Kasım, İsrail’in Ortadoğu’daki varlığını 20. yüzyılın başından bu yana cinayet ve katliamlarla sürdürdüğünü belirtti.

Hizbullah Genel Sekreter Yardımcısı Kasım şunları söyledi:

“Direniş meşru bir haktır ve var olmalıdır, mücadele etme, yüzleşme ve özgürleşme hakkı vardır, aksi takdirde topraklar geri alınamaz. ABD ve İsrail, şu anda olup biten her şeyin siyasi ve ahlaki sonuçlarına katlanacağını bilmeli. Batılı ülkeler iki devletli çözümün savunucusu “Bunun böyle olduğu yönündeki iddialar göz boyamaktan başka bir işe yaramaz.”

“Mescid-i Aksa Tufanı, büyük başarılara imza atmış kahramanca bir direniş eylemidir, İsrail’in Mescid-i Aksa Tufanı’nda en büyük yenilgiyi yaşadığını ve bir yenilgi daha istemiyorsa durması gerektiğini” ifade eden Kasım, şunları kaydetti: Direniş İsrail yok edilene kadar devam edecek” diyen Erdoğan, “Hizbullah’a Direniş” İsrail’i devirme projesinin bir parçasıdır. Pusula Filistin ve Kudüs’tür.” sözlerini kullandı.

İsrail’in müdahalesinin artmasıyla olayların daha da kızışabileceğine dikkat çeken Kasım, İsrail saldırılarında hayatını kaybedenlere rahmet, yaralananlara ise acil şifalar diledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu