Haber

İddia: Erdoğan, Soylu’yu diğer bakanların yanında azarlıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan dün, “Depremin ilk günlerinde Adıyaman’da istediğimiz çalışmaları maalesef gerçekleştiremedik. Haklarınız Helal Olsun” mesajı gündemde olmaya devam ediyor.

HalkTV’den Seyhan Avşar imzalı habere göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu AK Parti’nin diğer bakanları ve üst düzey yöneticilerinin huzurunda kapalı kapılar ardında “felaketin büyüklüğünden eksik haberdar olduğunu ve müdahalenin geciktiğini” belirterek azarladığı iddia edildi. depremle ilgili toplantı

Erdoğan, depremden 6 gün sonra Adıyaman’a gitti. İlk ifadesinde “Müdahaleleri istediğimiz hızda alamadık. Maalesef depremin yıkıcı etkisi 10 ile 500 km’ye yayıldığı için işimiz çok zor oldu. Buna bölgedeki kamu görevlilerinin veya ailelerinin katledilmesi de ekleniyor. Bölgede sert bir kış yaşanması da bir diğer dezavantajdır. Bazı yollar da ciddi bir trafik yüküne maruz kaldı” dedi.

Erdoğan’ın bu açıklaması müdahalede geç kaldığını kabul ettiği anlamına gelirken, bu gecikmenin yansımaları AK Parti üst düzey yöneticileri ve bakanlarının katılımıyla gerçekleşen toplantıda yaşandı.

İddialara göre Erdoğan, facianın boyutu hakkında doğru bilgilendirilmediğini belirterek Bakan Soylu’ya kızdı. Soylu’nun sunumu en sona bırakıldı. İkili arasındaki gerginliğin büyüdüğü iddia edildi. (KAYNAK)

haberhavza.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu