Teknoloji

iPhone 11’in Favori Sarı Rengi iPhone 14 Serisine Gelebilir

2013 yılında iPhone 5S’in “uygun fiyatlı kardeşi” olarak lanse edilen Apple iphone 5c Mavisi, kırmızısı, yeşili ve en çok da sarı rengiyle dikkatleri üzerine çekmiştir. Daha sonra C serisi telefonlar tarihin tozlu raflarında yer alırken sarı renk iPhone 11 ile yeniden kullanıcıların beğenisine sunuldu. iPhone 11’in mor ve sarı renkleri özellikle küresel pazarda rağbet görürken Apple geçiş yaptı. iPhone 12 serisi ile daha koyu bir renk paletine geçiş.

Çin’in sosyal medya platformu Weibo’da bugün ortaya çıkan güçlü bir tez, sarı rengin iPhone 14 serisine uygulandığı yönünde. sanıldığından çok daha erken geleceğinin sinyalini verdi.

Sızdıran kaynak ayrıca önceki renklerin gerçek olduğunu iddia etti.

Weibo’daki sızıntının kaynağı Bay Setsuna Digital isimli hesap Apple’ın. 6 Mart’ta veya bir hafta içindeküçük bir sunumla iPhone 14 ailesi için sarı rengi tanıtacak. İddia etti. Tezin kaynağı olan hesap, iPhone 13 ailesine gelen yeşil rengi ve daha sonra 2018 yılında iPhone 8 Plus modeline gelen PRODUCT RED adlı kırmızı rengi de üstlenmişti.

Sızıntının kaynağı birkaç dakika içinde paylaşımını kaldırsa da Setsuna Bey’in daha önceki başarılı varsayımları ve sarı iPhone’ların popülaritesi bu iddiayı güçlendiriyor. Apple’ın bu iddialarla ilgili herhangi bir açıklama yapmadığını da belirtelim. Bu değil 9To5Macyetkililer bu sızıntıyı kendi kaynaklarından doğruladıklarını doğruladılar ve Nitekim sarı rengin iPhone 14 serisine geleceğini de ilk elden doğruladı..

Eğer iddialar doğruysa iPhone 14 ailesinin yeni rengi önümüzdeki günlerde resmen tanıtılmış olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu