Haber

İstanbul İtfaiyesi’ne rüşvet operasyonu: 4 itfaiyeci tutuklandı

İstanbul İtfaiyesi’ne rüşvet operasyonu: 4 itfaiyeci tutuklandı

İSTANBUL – İstanbul’da düzenlenen rüşvet operasyonunda gözaltına alınan 3’ü İstanbul Büyükşehir Belediyesi itfaiye görevlisi ve bir belediye sağlık teknisyeninin de aralarında bulunduğu 18 şüpheliden 4’ü tutuklandı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı’nın koordinasyonunda organize rüşvetle ilgili soruşturma başlatırken, geçtiğimiz cuma günü İstanbul ve Kayseri’de düzenlenen operasyonda 28 şüphelinin yakalandığı açıklandı.

Soruşturma kapsamında iş yeri açarken alınması gereken ruhsat belgeleri karşılığında vatandaşlardan 45 bin lira rüşvet istediği tespit edilen şüphelilerin emniyetteki işlemleri tamamlandı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde görev yapan 3’ü muvazzaf itfaiyeci, 1 emekli itfaiyeci ve 170 rüşvet olayına karışan bir sağlık teknisyeninin de aralarında bulunduğu 18 şüpheli, Büyükçekmece Adliyesi’ne sevk edildi. İtfaiyecilerden 4’ü tutuklanırken, 14 şüpheli ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığı öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu