Haber

Peskov: Kiev’in kazanma şansı yok

Gazetecilerle yaptığı günlük basın toplantısında Zaluzhniy’in açıklamalarına ilişkin soruları yanıtladı Dmitry PeskovKiev’in çatışmada zafer kazanma şansının olmadığının altını çizerek, şöyle konuştu: Bu Ne kadar erken fark ederlersedurum ne kadar hızlı çözülebilir“dedi.

Peskov, Ukrayna’nın kazanamayacağını anlaması durumunda birçok ihtimalin kendileri tarafından daha çabuk anlaşılabileceğini, hatta Kiev rejiminin savaş alanında zafer ihtimalinden bahsettiğine de dikkat çekti. anlamsızOlanları uzun zaman önce fark etmiş olması gerektiğini ekledi.

Peskov, Zaluzhniy’ Bölgedeki çatışmalar çıkmaza girdi‘ şeklindeki sözlerinin gerçeği yansıtmadığını da sözlerine ekledi.

Geçtiğimiz günlerde açıklamalarda bulundu Ukrayna Genelkurmay Başkanı Valeriy Zaluzhniy,Yetkili, ülke çapında çatışmanın bir çıkmaza ulaştığını ve Ukrayna birliklerinin cephede ilerleyemeyeceğine dikkat çektiğini söyledi.

‘ABD, Minuteman III füze testi konusunda Rusya’yı bilgilendirdi’

Daha sonra basın toplantısında ABD’nin nükleer savaş başlığı taşıma kabiliyetine sahip olduğu belirtildi. Minuteman IIIKıtalararası balistik füze testi hakkında konuşan Peskov, Moskova’nın bu füze testlerine ilişkin Washington’dan bildirim aldığını doğruladı.

Bu tür füze testleri doğal olarak uygun kanallar aracılığıyla bildirime tabidir.” diyen Kremlin Sözcüsü, ABD tarafından gerekli tüm bildirimlerin alındığına değindi. Rusya tarafı da aynısını yapıyor” ekledi.

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas’ın Moskova ziyareti

Peskov gazetecilere şunları söyledi: Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas’ın Rusya ziyareti‘ konulu sorulara verdiği yanıtta, bu ziyaretin halen gündemde olduğunu vurguladı ancak şu anda kesin tarih hakkında konuşmanın zor olduğunu söyledi.

Peskov’un ” Böyle bir ziyaretin gündemde olduğunu söyledik. Ancak şu an için kesin tarih hakkında konuşmak malum sebeplerden dolayı zor.Açıklamasında, tarih konusunda daha fazla anlaşmaya varılacağını da sözlerine ekledi.

sarikayaajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu