Haber

Putin ve Erdoğan’ın Yemek Menüsü: ‘Kuş Sütü’ İkram Edildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin ile Soçi’de bir araya geldi. İkilinin buluşmasında menüde Rusya’nın klasik tatlılarından biri olan ve kuş sütü olarak da adlandırılan “Ptichye Moloko” da yer aldı.

Erdoğan ile Putin’in görüşmesi ülkemizde ve dünyada merakla takip edildi. İki liderin görüşmesinde ikram edilen yemekler de dikkat çekti.

Gazete DuvarıRIA Novosti’nin Telegram hesabından çıkan habere göre Putin, Cumhurbaşkanı Erdoğan için toplam 5 yemekten oluşan bir menü hazırladı.

Menüde başlangıç ​​olarak “Salatalık ve Avokadolu Füme Alabalık Salatası” ikram edildi. Salatanın ardından “Domatesli ve Yer elması ile Dana Fileto” ikramı yapıldı.

Sığır filetosunun ardından iki lidere sığır eti çorbası ‘Xarco’ ikram edildi. Ana yemek olarak “Sebzeli ve Ispanak Soslu Kefal”, ikinci seçenek olarak ise “Izgara Kuzu Fileto” ikram edildi.

İki lidere tatlı olarak ‘kuş sütü’ olarak da adlandırılan ‘Ptichye Moloko’ ikram edildi. Çikolata Kaplı Sütlü Sufle’nin bir çeşidi olan ‘Ptichye Moloko’ klasik bir Rus tatlısıdır.

ihsaniyeajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
Başa dön tuşu