Haber

Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Akın’ın pankartları indirildi

AKP Elazığ Belediyesi, Saadet Partisi Elazığ Belediyesi Başkan Adayı Abdullah Akın seçim propagandası amacıyla asıldı posterlerin yasak olduğunu gösteren; Kent merkezindeki diğer üç noktada bulunan pankartlar ise gece yarısı itfaiye ekipleri tarafından kaldırıldı. ANKA’nın haberine göre, yine aday gösterilen Elazığ Belediye Başkanı ve AKP üyesi Şahin Şerifoğulları’nın pankartlarının kent merkezinde birçok noktada dokunulmadan bırakıldığı görüldü.

ADAYIN 3 NOKTADAKİ AFİŞLERİ KALDIRILDI

Saadet Partisi Elazığ Belediye Başkanı Adayı Abdullah Akın, Belediyeye bağlı İtfaiye ekipleri tarafından öldürüldü. Mustafapaşa Mahallesi, Zübeyde Hanım Caddesi ve PTT Meydanı’ndaki binalara izin alınarak asılan pankartlar gece yarısı kaldırıldı.

‘Posterlerimizi ÇIKARMALARINI KINIYORUM’

Posterlerinin kaldırılmasına tepki gösteren Belediye Başkanı Adayı Abdullah Akın, şu açıklamayı yaptı:

“Elazığ Belediye Başkanı Sayın Şahin Şerifoğulları’nın yol üzerindeki üst geçitlerde yani halka açık alanlarda seçim pankartları asılıyken, özel alanımıza apartman ruhsatı ve ayrıca ruhsatla astığımız 3 posterin de kaldırılmasını kınıyorum. Apartman kararını kamuoyunun takdirine bırakıyorum. Neredeyse tüm mahallelerde yollardaki çukurları, merkezdeki harap binaları, suyu sürekli kesilen mahalleleri, 30 bin kayıtlı işsiz gencin sorunlarını örtbas etmeye çalıştıklarını düşünüyorum. Kim ne yaparsa yapsın, işsizlikle, maddi sıkıntılarla, evsizlikle, sürekli kesilen sularla, çukur dolu asfaltla mücadele eden hemşerilerimiz için canla başla çalışacağım. Kamuoyuyla paylaştığımız 40’ı stratejik, 10’u tamamlayıcı olmak üzere 50 projeyi hayata geçirerek Elazığ’ı bölge başkanlığı konumuna taşıyarak hemşerilerimizin kaynaklarını hemşerilerimize ulaştırmayı diliyorum. Elazığ Belediyesi asla birinin başkasına hediye edebileceği bir il değildir. Bu nedenle seçim kampanyalarımızda daha büyük bir güç ve özveriyle çalışacağımızın sözünü veriyor, hemşerilerimi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu