Ekonomi

Seaport Global, Hava Ürünleri ve Kimyasalların notunu Nötr’e düşürdü

Salı günü, Seaport Global Securities, Air Products & Chemicals Inc. APD (NYSE:APD) hakkındaki tutumunu değiştirerek şirketin hisselerinin notunu Satın Al’dan Nötr’e düşürdü. Firma, uygulama hataları, proje gecikmeleri, müşteri belirsizliği ve şeffaflığın azalması dahil olmak üzere şirketin karşılaştığı devam eden zorluklara değindi. Bu sorunlar ve büyüme için acil katalizörlerin bulunmaması, hisse senedinin görünümünün yeniden değerlenmesine yol açtı.

Seaport Global analisti daha önce Air Products’a desteğini dile getirmiş, ana faaliyet alanlarına yeterince değer verilmediğini ve gelecekteki mega projelerine yeterince değer verilmediğini kabul etmişti. Bununla birlikte, etkileyici olmayan üç aylık sonuçların ardından yaşanan satışlar ve ikinci yarı performansında önemli bir iyileşmeye ihtiyaç duyulduğunu gösteren yönlendirmeler de dahil olmak üzere yatırımcılar için son zamanlarda yaşanan hayal kırıklıkları, perspektifte bir değişikliğe neden oldu.

Air Products, helyum pazarındaki zayıflık, artan ekipman satış maliyetleri ve Arjantin’deki para birimindeki devalüasyonun etkisi de dahil olmak üzere ilk çeyrekteki düşüşe katkıda bulunan çeşitli faktörler olduğunu bildirdi. Bu zorluklara rağmen şirket, bu aksaklıkların yıl boyunca hafifleyeceğini, sezonluk artışların ve yeni projelerin yılın ikinci yarısında performansı destekleyeceğini öngörüyor.

Şirket, gelecekte hisse başına kazancı artırması beklenen değerli mega projelerde yer alıyor. Bunlar arasında mavi hidrojen için Alberta, yeşil amonyak için Neom, mavi amonyak için Louisiana ve Dünya Enerjisi ve sürdürülebilir havacılık yakıtı üretimi girişimleri yer alıyor. Ancak bu projelerin geri dönüşleri ve zamanlamasına ilişkin belirsizlikler devam ediyor.

Seaport Global, hisse senedinin şu anda firmanın ileri on iki aylık FAVÖK tahmininin 11,2 katı seviyesinde işlem görmesi nedeniyle uzun vadeli ve varlık odaklı yatırımcıların Air Products’a ilgi duymaya devam edebileceğini vurguladı. Bu değerleme, beş yıllık ortalamanın yaklaşık 15 kat altında ve rakip Linde plc’nin 16,3 kat değerinden önemli ölçüde daha düşük. Firma, sözlerini, kolaylaştırılmış uygulama ve tamamen riskten arındırılmış bir profil için Air Products’tan net sinyaller arayacağını ve bunun gerçekleşmesinin birkaç çeyrek sürebileceğini belirterek tamamladı.

InvestingPro İçgörüleri

InvestingPro verileri, Air Products & Chemicals Inc. (NYSE:APD) yaklaşık 47,81 milyar ABD doları Market değerive 24,68 F/K oran Karışık bir mali tablo sunuyor. Özellikle şirketin hisse senedi 52 haftanınen düşük seviyesine yakın ve 52 Haftanın En Yüksek Fiyatı Yüz desi 70.85%. Seaport Global Securities’in belirttiği gibi bu, şirketin büyüme beklentilerine ve son dönemdeki performans sorunlarına ilişkin piyasanın mevcut değerlemesinin bir göstergesi olabilir.

Son dönemdeki piyasa performansı zorluklarına rağmen Air Products, temettü güvenilirliği konusunda sağlam bir geçmişe sahiptir; temettü ödemelerini ardı ardına 54 yıl boyunca sürdürmüş ve hatta üst üste 41 yıl boyunca temettüsünü artırmıştır. Bu, %3,25 Temettü’nün istikrarlı bir gelir akışı arayan uzun vadeli, varlık odaklı yatırımcılara hitap etme olasılığını artırıyor. geri dönmekİle vurgulanır.

InvestingPro İpuçlarından biri, hisse senedinin mevcut RSI değerinin aşırı satış bölgesinde olduğunu gösterdiğini ve bunun da alışılmadık yatırımcılar için potansiyel bir satın alma fırsatına işaret edebileceğini öne sürüyor. Ayrıca analistler, şirketin bu yıl kârlı olacağını, toparlanma ve büyüme potansiyelinin güçleneceğini öngörüyor. Daha derin içgörüler arayan yatırımcılar için APD için 9 ek InvestingPro İpucu mevcuttur ve bir abonelikle ayrıntılı olarak incelenebilir. 2 yıllık InvestingPro+ aboneliğinde ek %10 indirim için SFY24veya 1 yıllık InvestingPro+ aboneliğinde ek %10 indirim için SFY241Kupon kodunu kullanın.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu