Haber

Sevimli kedi sıcaktan AK Parti Efeler İlçe Başkanlığı binasına sığındı.

Aydın’ın Efeler ilçesinde mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcaklıklar insanları olduğu kadar hayvanları da etkilerken, sevimli kedi AK Parti Efeler İlçe Başkanlığı binasına sığınarak sıcaktan korunmaya çalıştı.

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte yurt genelinde hava sıcaklıkları artmaya başladı. Aydın’da sıcaklıklar mevsim normallerinin üzerinde yükselmeye devam ediyor. Güneş ışınlarının en yoğun hissedildiği öğle vakti şehrin sokakları boş kaldı. Aydın, tarihinin en sıcak yıllarından birini yaşarken, vatandaşlar aldıkları tedbirlerle kendilerini sıcaktan korumaya çalışıyor. Birçok kişinin park ve bahçelerde serinlemeye çalıştığı Aydın’da sıcak hava dalgası insanlar kadar hayvanları da zor durumda bırakıyor.

Parti binasına sığındı

Sokak hayvanları ağaç gölgeleri, araç altları, bina içleri gibi birçok yere sığınarak serinlemeye çalıştı. Daha çok sıcağa düşkünlükleriyle tanınan kediler bile Aydın’ın sıcağından korunmak için gölgelik yerler ararken, hayvanların bu arayışı zaman zaman rengarenk manzaralar oluşturdu. Partide, Adnan Menderes Bulvarı’ndaki AK Parti Efeler İlçe Başkanlığı binasına sığınarak karakolun yukarısındaki alana yumurtlayan kedi görenleri gülümsetti. Sevimli kedi, binanın en serin bölümünde uyuyarak kendini sıcak havaya karşı korurken, parti liderleri, polisler ve vatandaşlar kediyi rahatsız etmemek için ellerinden geleni yaptı.

Aydınlı hayvanseverler, sokak hayvanlarının sıcak havalarda mağdur olmaması için vatandaşları sokağa bir kap su ve bir kap mama koymaya davet etti. – AYDIN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu