Haber

TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Fuat Oktay, Adalet ve Demokrasi Forumu Genel Sekreteri Azzam el-Eyyubi ve heyetini kabul etti.

TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Fuat Oktay, Adalet ve Demokrasi Forumu Genel Sekreteri Azzam el-Eyyubi başkanlığındaki yürütme kurulu üyelerini kabul etti.

Oktay, TBMM’de düzenlenen resepsiyonda heyeti ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Forumun ismine dikkat çeken Oktay, adalet ve kalkınmanın en güncel ve en büyük iki sorun olduğunu ifade etti. Oktay, “Forumun adını buradan alması son derece anlamlı. Tabii biz de Adalet ve Kalkınma Partisi olarak sadece Türkiye’de değil, dünyanın her yerinde özellikle varlık anlamında aynı şeyi yapıyoruz. sessizlerin sesiyiz ve tüm çalışmalarımızı mazlumun ve mazlumun yanında olmak için yapıyoruz.” “Liderimizin liderliğinde buna devam ediyoruz.” dedi.

Adalet ve Demokrasi Forumu Genel Sekreteri Azzam el-Eyyubi, ziyareti Türkiye’nin ümmet için yaptıklarından ilham almak amacıyla yaptıklarını söyledi.

Bunları adaletin ve demokrasinin olmadığı toplumlarda yaratmak istediklerini kaydeden Eyyubi, Türkiye’nin özellikle kalkınma konusundaki deneyimlerinden yararlanabileceklerini belirtti. Al-Eyyubi, adaletsizlik ve kalkınma konusunda çalışmaya devam ettiklerini belirtti.

Adalet ve Demokrasi Forumu Dışişleri Sorumlusu Yasin Aktay, Forum’un 20 İslam ülkesinden 23-24 siyasi partinin katılımıyla kurulduğunu, paylaşımlarla İslam dünyasında demokrasi, insan hakları ve kalkınma düzeyinin artırılmasının hedeflendiğini anlattı. deneyimler.

Forum’un İslam dünyası adına ortak tavır belirlemeyi ve kriz zamanlarında iş birliği kurmayı amaçladığını belirten Aktay, “Forum 2016 yılında kuruldu. O tarihten bu yana ortak toplantılarımız devam ediyor. Hem Müslüman dünyasının karşı karşıya olduğu İslamofobik saldırılara hem de Gazze meselesine karşı duruş için.” Onun içinde bir araya geldik.” dedi.

Aktay, heyetin yarın Ankara’daki Güney Afrika Büyükelçiliği’ni ziyaret ederek, başvuru ve Uluslararası Adalet Divanı’na (UAD) yönelik tutumu konusunda destek sağlayacağını da kaydetti.

Resepsiyon daha sonra basına kapalı olarak devam etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu