Haber

Buca Belediyesi Yarıyıl Tatilinde Çocuklara Eğlenceli Aktiviteler Sunuyor

Buca Belediyesi, sömestr tatilinde çocukların eğlenip dinlenebileceği farklı etkinliklere ev sahipliği yapıyor. Aziz Nesin Bilgi ve Eğitim Merkezi’nde (BEM) düzenlenen ‘Neşeli Günler’ etkinliğine katılan çocuklar, soğuk kış günlerinde merkezin sıcak atmosferinde sosyalleşip yeni şeyler öğrenirken, yüzlerce çocuk da ‘Sihirli Dünya’ oyununu izliyor. Yarı Olimpik Yüzme Havuzu Konferans Salonu’nda gönüllerince eğlenme imkanına sahip oluyorlar. Yakalar.

Yıl boyunca düzenlediği farklı etkinliklerle kent çocuklarına eğitim, sağlık, spor ve bilim alanlarında hizmet veren Buca Belediyesi, sömestr tatilinde çocukların ücretsiz katılabileceği yoğun bir tatil programı hazırladı. Aziz Nesin Bilgi ve Eğitim Merkezi’nde iki hafta boyunca sürecek olan ‘Neşeli Günler’ etkinliğinde animasyon film gösterimlerinden İngilizce eğitimine kadar pek çok etkinlik çocukları bekliyor. Merkeze gelen minikler sömestr tatillerini verimli geçirirken aynı zamanda yeni şeyler öğrenme ve yeni arkadaşlıklar kurma fırsatı da buluyor.

ANİMASYON FİLM GÖSTERİLİYOR

İki hafta sürecek olan “Aziz Nesin’de Mutlu Günler” programına göre çocuklar pazartesi günleri resim etkinliğine katılarak yeteneklerini sergileyecekler. Salı günü merkezde animasyon filmi gösterilirken; Hem eğlenmeyi hem de öğrenmeyi amaçlayan ‘Eğlenceli İngilizce’ etkinliği Çarşamba günü yapılıyor.

Çocuklarda çevre bilincini artırmak amacıyla Perşembe günü ‘Geri Dönüşüm Atölyesi’ düzenleniyor. Haftanın son gününde çocuklar eğitmenleri eşliğinde yaratıcı drama atölyesine katılıyor.

ÇOCUK TİYATROSUNA BÜYÜK İLGİ

Her yıl yarıyıl tatilinde farklı tiyatro oyunlarını çocuklarla buluşturan belediye, bu yıl da çocukları ‘Sihirli Dünya’ adlı çocuk oyunuyla buluşturuyor. 25 Ocak’ta Buca Belediyesi Yarı Olimpik Yüzme Havuzu Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen gösterime katılan çocuklar hem gülüyor hem de eğleniyordu.

Açıklamada tiyatro gösterisinin 30 Ocak Salı günü saat 13.00 ve 15.00’de iki oturum halinde devam edeceği belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu