Haber

Üst Geçit Asansör Olmadığı İçin Kullanılamadı, Aynı Aileden 3 Kişi Hayatını Kaybetti

ANKARA’nın Polatlı ilçesinde yolun karşısına geçerken otomobilin çarpması sonucu hayatını kaybeden aynı aileden 3 kişinin, asansör yapılmadığı için üst geçidi kullanamadığı ortaya çıktı. Kazada hayatını kaybeden Fatma Nur Öcal’ın, 3 yaşındaki kızı Öykü Koç’un bebek arabasıyla üst geçide çıkamayınca karşıdan karşıya geçmek istediği öğrenildi. merdiven.

E-90 karayolunun 33’üncü kilometresindeki Temelli mevkiinde önceki gün meydana gelen kazada Fatma Parıltı Öcal (21), kızı Öykü Koç (3), oğlu Emre Koç (6) ve annesi Şermin Öcal Bebek arabasında bulunan (48) üst geçitte hayatını kaybetti. Yolun karşısına geçmek istedi. Üst geçidin altından geçmek isteyen aileye Kubilay K. yönetimindeki 34 FDE 878 plakalı otomobil çarptı. Kazada Fatma Parıltı Öcal, kızı Öykü Koç ve annesi Şermin Öcal hayatını kaybetti. Yaralı Emre Koç’un tedavisi hastanede sürüyor. Fatma Nur Öcal’ın eşi Ekrem Koç’un, 3 yıl önce Haymana’da kullandığı otomobilin TIR’ın altında kalması sonucu hayatını kaybettiği öğrenildi. Fatma Nur Öcal ve Şermin Öcal, Polatlı’nın Çokören köyünde kılınan cenaze namazının ardından köy mezarlığında toprağa verildi. Hikâyeye göre Koç, 3 yıl sonra aynı kaderi paylaştığı babasının Haymana’daki mezarının yanına defnedildi.

ASANSÖR YAPILMAMIŞTIR

Fatma Nur Öcal’ın, çocukları ve annesinin 3 yıl önce yapılan üst geçidi asansörü olmadığı için kullanamadığı ortaya çıktı. Üst geçitte asansör boşluğu bulunmasına rağmen asansörün 3 yıldır yapılmadığı öğrenildi. Fatma Nur Öcal’ın, asansör olmaması nedeniyle merdiven çıkmakta zorlanan annesi ve kızının bebek arabası ile karşıdan karşıya geçmek zorunda kaldığı belirtildi.

‘BEBEK ARABASIYLA ÜST GEÇİDİ GEÇMEDİ’

Kazanın meydana geldiği iş yeri sahibi Öcal ailesinin akrabası Nuray Karademir (47), 3 yıl önce üst geçit yapılırken asansör boşluğunun da yapıldığını belirterek; Ancak asansörün kurulmadığını söyledi. Kandemir, “Bebek arabası var, annesi de yaşlı olduğu için üst geçitten geçemiyordu. Normalde insanlar geçemiyor. Asansör yok. İnsanlar yolu kullanıyor. Yaşlılar da, bebek arabaları da vardı. Orada da vardı.” aşağıdan geçmek dışında yapılacak bir şey yok. Polatlı yolundan geliyor burası görünmüyor. Işık yok, tabela yok, polis yok. Çok fazla kaza oluyor. Yaklaşık 2 yıl önce 3 kişi hayatını kaybetmişti. Büyük bir kaza. Yolun ortasındaki barlardan atlayarak geçen insanlar var. Üst geçidin merdivenleri çok dik, yaşlılar buraya çıkamıyor. Asansör yapılması lazım” dedi.

‘AYNI KADERİ PAYLAŞTILAR’

Fatma Nur Öcal’ın eşi Ekrem Koç’un da 3 yıl önce kazada hayatını kaybettiğini belirten Kandemir, “Ekrem ağabey de kamyonun altında kaldı. Şimdi eşi, kızı ve kayınvalidesi de aynı kaderi paylaştı. Onlar da öldü. Trafik kazasında 6 yaşındaki çocuk, “Geriye kalan bu” dedi.

Öte yandan kazanın ardından gözaltına alınan sürücü Kubilay K., çıkarıldığı mahkemece ‘taksirle birden fazla kişinin ölümüne ve yaralanmasına sebebiyet vermek’ suçundan tutuklandı. Ayrıca Kubilay K.’nin hızını olması gereken yere düşürmemesi nedeniyle ikinci kusurlu olduğu, asıl kusurun ise yolun karşısına geçmeye çalışan ailenin olduğu belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu