Haber

Diyarbakır Valiliği açıkladı: 8 gün yasak!

Diyarbakır Valiliği, kentte 8-15 Şubat tarihleri ​​arasında yapılması planlanan toplantı ve gösteri yürüyüşleri, mitingler, çadır kurma, stant açma, afiş ve pankart asma gibi eylem ve etkinliklerin yasaklandığını duyurdu.

Valilikten yapılan açıklamada, kentte 8-15 Şubat tarihleri ​​arasında yapılması planlanan etkinliklerin yasaklandığı belirtildi.

Açıklamada, “Şanlıurfa ilinde yasa dışı ve örgütsel davet üzerine yapıldığı öğrenilen kitlesel eylem ve faaliyetle ilgili olarak, Diyarbakır Valiliği ve Kaymakamlık yetkililerince uygun görülen etkinlikler, 2911 ve 298 sayılı kanunlar ve benzeri kanunlar hariç olmak üzere; İlimizde veya ilimizde de bu hareket ve faaliyete katılım veya geçiş olabilir.” Eylem ve faaliyetin gerçekleştirilebileceği değerlendirildiğinde ‘kamu düzeni ve güvenliği bozulabileceği, can ve mal güvenliği, kişi dokunulmazlığı, tasarruf güvenliği ve kamu esenliğinin sağlanmasının zorlaşacağı’ ve yalnızca söz konusu yasa dışı faaliyetlerle ilgili olarak; Açık alanlarda yapılması planlanan toplantı, yürüyüş, basın açıklamaları, Açlık grevi, oturma eylemi, miting, stant açma, çadır kurma, el ilanı ve broşür dağıtma, poster ve afiş asma gibi her türlü eylemler. Jandarma bölgesi dahil olmak üzere il ve ilçe sınırlarımız dahilindeki etkinliklere pankartlar, bahisler veya diğer illerden söz konusu etkinliğe katılmak isteyenler katılabilir. İllerimize gitmek ve geçmek amacıyla illerimize girmek isteyen araç, kişi ve grupların giriş çıkışları, dış ilçelerimiz açısından ise illerimize araç, kişi ve grupların çıkış ve/veya girişleri. İl merkezinde bu eyleme katılmak amacıyla, 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununun 17. maddesi. “5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 19. maddesi ile 11/A, B ve C bentleri uyarınca 08 Şubat saat 00.01’den 15 Şubat saat 23.59’a kadar 8 gün süreyle yasaklanmıştır.”Söylendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu