Haber

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Gazze’deki gazeteciye taziye ziyaretinde bulundu

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarında eşi ve çocuklarını kaybeden El Cezire televizyonu muhabiri Vail ed-Dahduh’a taziye ziyaretinde bulundu.

Göktaş, Türkiye’nin onur konuğu olduğu “Çok Boyutlu Sosyal Kalkınma Arap Forumu”na katılmak üzere geldiği Katar’da ikili görüşmelerin yanı sıra çeşitli ziyaretlerde bulundu.

Göktaş, Türkiye’nin Doha Büyükelçiliği’ne giderek Büyükelçi Mustafa Göksu’dan çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Bakan Göktaş, Dünya Su Sporları Şampiyonası münasebetiyle ülkedeki milli sporcularla da bir araya geldi.

Engel atlama, artistik yüzme ve açık su yüzme branşlarında yarışan milli yüzücülerle yakından ilgilenen Göktaş, “Yurt dışında katıldığınız her müsabakada yüzümüzü güldürüyorsunuz. Ülkemizde milyonlarca insan heyecanınızı paylaşıyor.” söz konusu.

Milli sporcuların gençlere güzel örnek olduğuna dikkat çeken Göktaş, “Birkaç yıl içinde birçoğunuzun ülkemize altın madalya getireceğine inanıyorum. Başarılarınız sonsuza kadar sürsün ve bizi gururlandırmaya devam etsin.” dedi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Göktaş, daha sonra İsrail saldırılarında kaybettiği ailesi için tedavi amacıyla Doha’ya gelen Katar merkezli Al Jazeera televizyonunun Gazze Şeridi’ndeki ofis müdürü ve muhabiri Wail al-Dahduh’a taziye ziyaretinde bulundu. .

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a başsağlığı dileklerini ileten Göktaş, Türkiye’nin Dahduh dahil tüm Filistinlilerin acısını yüreğinde hissettiğini belirtti.

Filistin’de acil ateşkes sağlanmasının gerekliliğini dile getiren Göktaş, insani yardımların kesintisiz olarak ulaştırılmasının çok değerli olduğunu söyledi. Dahduh’a bir kez daha başsağlığı dileklerini ileten Bakan Göktaş, Türkiye’nin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın liderliğinde Filistinlilere her türlü desteği vermeye hazır olduğunu vurguladı.

Dahduh ayrıca ziyaretinden dolayı Göktaş’a teşekkür ederek, desteklerinden dolayı Türkiye’ye şükranlarını sundu.

Dahduh Gazze’nin simge isimlerinden biri oldu

İsrail’in saldırılarına rağmen görevini sürdüren ve sembol haline gelen Gazzeli gazetecilerden El Cezire muhabiri Vail ed-Dahduh, tedavi için 17 Ocak’ta Mısır üzerinden Katar’a gitti.

Dahduh ilk olarak 25 Ekim 2023’te Gazze’nin kuzeyinde düzenlenen saldırıda eşi, oğlu ve kızı da dahil olmak üzere ailesinden birçok kişiyi kaybetti.

Eşi ve çocuklarının öldürüldüğü saldırının ardından Dahduh görevine devam ederek bölgedeki saldırıları bildirmeye devam etti.

Dahduh, 15 Aralık’ta Gazze’nin güneyindeki Han Yunus’ta düzenlenen saldırıda elinden ve karnından yaralanmış, kameramanı Samir Abu Dakka ise hayatını kaybetmişti.

Yaralı olmasına rağmen görevine devam eden Dahduh, 7 Ocak’ta Han Yunus’ta bir araca düzenlenen saldırıda kendisi de gazeteci olan oğlu Hamza ed-Dahduh’u kaybetti.

Son olarak sağlık sorunları yaşayan Dahduh’un annesi de vefat etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu