Haber

HATAY’A 2 ADET FERİBOT YÜKLENDİ

İSTANBUL Büyükşehir Belediyesi’ne ait 2 bin 400 yolcu kapasiteli 2 feribot, konaklama ve gerekirse tahliye konusunda yardımcı olmak üzere yarın Hatay’a gidecek. Yenikapı’daki İDO İskelesi’nde Orhangazi ve Osmangazi isimli vapurlara yardım malzemeleri yüklendi.

Akşam saatlerinde Yenikapı İDO İskelesi’nde bulunan 2 bin 400 yolcu kapasiteli 2 İBB gemisine yardım malzemeleri yüklendi. Orhangazi ve Osmangazi isimli 2 vapur yarın saat 11:00’de Hatay’a hareket edecek. Vapurlarda gönüllüler ve İBB çalışanları ile birlikte 250 kişi olacak. Feribotlarda konaklama ve gerektiğinde tahliye bahislerine yardımcı olmak için gerekli alan oluşturulmuştur. Orhangazi vapurunda mutfak, barınma alanları, revir, manevi danışma odaları ve çocuklar için oyun alanları bulunurken, Osmangazi vapuru da gerekli görüldüğünde depremzedelerin bölgeden tahliyesine yardımcı olabilecek. Feribotlar yarın İskenderun Limanı’na ulaşmak için hareket edecek.

“GEMİMİZE İÇERİSİNDE İNHİBİTÖR VE ÇOCUK OYUN GİBİ SOSYAL ALANLAR BULUNMAKTADIR”

İl Hudutları Genel Müdürü Sinem Dedetaş, “İki vapurumuz var. Biri deprem bölgesinde konaklama, diğeri aktarma amaçlı olmak üzere bölgeye gönderme kararı aldık. revir, çocuk oyun alanı, barınma alanları, uyku alanları Alanlar planladık.Bazı koltuk yerleşimlerini değiştirdik.Yaşam alanı haline getirdik.İlk gemimiz için yaptık.Gemimiz depremzedelerin konaklama ve transfer imkanları sağlamak üzere tasarlandı. .Geminin içini sıcak yemek ve duş yapabilecek şekilde düzenledik.Yarın sabah güvenliğimiz,temizlik,mutfak personelimiz,Hep birlikte gemiler yola çıkacak.Bu gemiyi orada hizmet vermesi için gönderiyoruz. Daha fazla yük ve vatandaşın transferini sağlamak için ikinci gemiyi de bölgeye gönderiyoruz.İlgili liman başkanlarından izin alıp liman sahalarını düzenleyip arayıp arayarak ikisini de yarın sabah planladık. E gitmez, git Çıkarırız” dedi.

– İstanbul

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu