Haber

Kürtaj Yapılamaz: 13 Yaşındaki Çocuk Cinsel İstismar Sonucu Hamile Kaldı, Doğum Yaptı

ABD’nin Mississippi eyaletinde 13 yaşındaki bir kız çocuğu cinsel istismar sonucu hamile kaldı. Kürtaj yaptırmasına izin verilmeyen çocuk doğum yaptı.

Kızın Ashley takma adıyla anılan annesi Regina, Ashley’nin hamile olduğunu öğrenince polise şikayette bulunduğunu söyledi.

Kızına yönelik cinsel saldırıyı anlatan Regina, “Ashley dışarıda TikTok’u çekerken amcası ve erkek kardeşi içerideyken bir adam ön bahçelerine geldi ve ona saldırdı. Ashley adamın kim olduğunu bilmiyor ve kimsenin kimse olmadığını söyledi. Saldırıya tanık oldum.”

Regina, kızı için kürtaj yaptırmak istediğini, ancak en yakın kürtaj merkezinin, ikametgahından dokuz saatten daha uzakta olan Chicago’da olduğunu söyledi.

“Bütün bunları ödeyecek param yok” diyen Regina, “seyahat etmenin, işten izin almanın ve kızına kürtaj yaptırmanın maliyetine” dikkat çekerek, Chicago’da kürtaj yaptırmanın çok değerli olduğunu kaydetti.

Ashley, 39 haftalık hamileliğinin ardından “Fıstık” adını verdikleri bir erkek bebek dünyaya getirdiğini ve doğumun “ağrılı” olduğunu söyledi.

Ocak ayında The New York Times, Mississippi’nin kürtaj yasağının yürürlüğe girmesinden bu yana iki istisna yaptığını bildirdi. Devlet, yasal kürtaja hak kazanmak için cinsel saldırıların kolluk kuvvetlerine bildirilmesini şart koşuyor.

Kar amacı gütmeyen bir cinsel saldırı karşıtı kuruluş olan Tecavüz, İstismar ve Ensest Ulusal Ağı’na göre, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki üç cinsel saldırı olayından ikisi polise bildirilmiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu