Haber

Bakan Kurum gençlerle buluştu: ‘Ülkemizin her alanda kendine yetmesini, gençlerimizin geleceğe güvenle bakmasını istiyoruz’

Bakan Kurum: “Ülkemizin her alanda kendi kendine yetmesini ve gençlerimizin geleceğe güvenle bakmasını istiyoruz”

İSTANBUL – Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı ve İstanbul 1. Bölge Milletvekili seçilen Murat Kurum, Sultanbeyli’deki Siirt Dilenciler Derneği’ni ziyaretinin ardından Dijital Dönüşüm Merkezi’nde gençlerle söyleşi programına katıldı. . Kurum, “Seçim konusunda aceleniz var mı diye soruyorlar, hiçbir kaygımız yok. Tek derdimiz gençlere daha iyi bir gelecek sunmak.”

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı ve İstanbul 1. Bölge Milletvekili seçilen Murat Kurum, Sultanbeyli’deki Siirt Dilenciler Derneği’ni ziyaret etti. Kurum, burada yaptığı konuşmanın ardından Sultanbeyli’deki Dijital Dönüşüm Merkezi’nde gençlerle buluşmaya geldi. Gençlerle sohbet programına katılan Bakan Kurum, gençlerin sorularını yanıtladı. Kurum burada yaptığı konuşmada, “Her ilimize birer kütüphane ve millet bahçesi yapıyoruz. O kentlerde yaşayan gençlerin geleceğe umutla bakmasını istiyoruz” dedi.

“Vatanımız, bayrağımız ve ezanımız için savaşıyoruz”

“Aslında tüm çabamız sizler için, sizlere daha iyi bir gelecek sunmak için. 21 yıldır Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde şehirlerimiz için, ülkemiz için, bayrağımız için, ezanımız için çalışıyoruz. ülkemizin her alanda kendine yetmesini ve gençlerimizin geleceğe güvenle bakmasını istiyoruz.Onlar için hazır bir gelecek istiyoruz.81 il ayrımı yapmıyoruz.Bire bir hizmet vermeye çalışıyoruz. 81 ilde yaşayan kardeşlerimize.Her ilimize birer kitaplık ve millet bahçesi yapıyoruz.O kentlerde yaşayan gençlerin geleceğe umutla bakmasını istiyoruz.Türkiye’nin en iyi kuralları içinde okumalarını istiyoruz. Okudukları okullar. Ülkemiz için bu çabayı gösteriyoruz. Bize seçim kaygısı var mı diye soruyorlar, korkumuz yok. Bizim tek derdimiz gençlere daha iyi bir gelecek sunmak.” Söz konusu.

“Cumhurbaşkanımız gençlerin fikirlerine her zaman değer vermiştir”

Sizler de Sinan gibi işlerimizi yapacak, Sultan Fatih’in cesaretiyle dünyanın bütün mazlumlarına el uzatacaksınız. ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine çıkaracaksınız. Cumhurbaşkanımız her zaman gençlerin fikirlerine önem verdi, sizler her zaman yol arkadaşımız oldunuz. Önerileriniz bizim için her zaman değerli olmuştur. Cumhurbaşkanımız gençlerimiz için her zaman en iyinin peşinde olmuştur” dedi.

“Dünyanın en güzel parklarından biri olacak parkımızı Atatürk Millet Bahçesi’ne gençlerimiz için kazandırdık”

“484 millet bahçesinin inşaatı devam ediyor. Bir kısmını tamamlayıp tamamlayarak hizmete açtık. En büyüğü İstanbul’da, oraya ağaç dikelim, gençlerimize kütüphane yapalım, çayırlar yapalım dedik. gençlerimiz ziyaret edecek ama ‘Betonlaştıracaksın’ dediler. Bizi buraya bina yapıp kar etmekle suçladılar ama hiçbiri olmadı, şeklinde konuştu.

habersarkoy.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu